Eğitim
Eğitim anlayışımız
Eğitim İlkelerimiz
Programlarımız
Aktiviteler
Branş Aktiviteleri
Aylık gezi ve etkinlik takvimi (Bu ay doğanlar)
Kadromuz
Branş Aktiviteleri

Küçük çocukların eğitiminde oyun ve sanatın çok etkili bir yöntem olduğu şüphe götürmez.

Bu yüzden İndigo Kid`s House` da potansiyel yetenekleri keşfetmemizi sağlayacak aktiviteler yapıyoruz.

YARATICI DRAMA Konservatuar mezunu profesyonel tiyatrocu öğretmenimizle birlikte çok keyif alarak çocukların hem eğlendikleri hem de duygularını uygun yollarla ifade etmeyi öğrendikleri bir ders.

Bu dersle çocuklar müzikle beden hareketlerini koordine etme yeteneklerini de geliştirip aynı zamanda duygusal deşarj oluyorlar.

İçlerinde yaşadıkları ama ifade edemedikleri duyguları, problemleri bu derste açığa çıkarıyorlarve alternatif çözüm yolları geliştiriyorlar. 


SPORTİF BECERİ VE KOORDİNASYON: Spor akademisi mezunu öğretmenimizle kış aylarında denge, koordinasyon, esneme, çalışmaları yapıyoruz. Yaz aylarında ise haftada 3 gün yüzme dersinde beraberiz. Böylece çocuklarımız sporun önemini kavrarken iyi bir enerji boşalımı yaşıyorlar.

PLASTİK VE GÖRSEL SANATLAR dersi çocukların hem yaratıcılıklarını destekliyor hem de ince motorlarının gelişimini sağlıyor. Çocuklar bir şeyler yaratmanın zevkine varıyor. Böylece özgüvenleri de desteklenmiş oluyor.

MÜZİK BİLGİSİ VE PERKÜSYON: Okay Temiz Atölyesi’nden konservatuar mezunu öğretmenimizle yaptığımız perküsyon çalışmaları çocukların iç ve dış disiplinlerini sağlamalarına yardımcı olurken hareket gelişimlerini ve ince motorlarını da destekliyor. Orff yöntemini kullanarak yapılan müzik etkinlikleri ise çocuğun müziği doğayla eşleştirmesini sağlıyor. Dünya ülkelerinin müziklerini, kompozitörlerini, vitüözlerini tanıma fırsatı da buluyorlar.

İNGİLİZCE: Her yaş grubumuzda ve her gün İngilizce dersimiz mevcuttur. İngilizce öğretmenimiz derslerin dışında da günlük aktivitelere katılır ve bu süreçte hiç Türkçe kullanmadan çocuklarımızla İngilizce iletişim kurar. 

Çocukların küçük yaşlarda yeni bir dil öğrenme yetenekleri çok daha gelişmiştir. Özellikle okul öncesi eğitimde, ikinci bir dilin programda yer alması çocuğun hem dil hem de zihinsel gelişiminde sonsuz yarar sağlamaktadır. Bu nedenle programımızda İngilizce önemli bir yer tutmaktadır. 

Anaokulu aktivitelerinin İngilizce olarak uygulandığı programda çocuklar şarkılar, tekerlemeler, kuklalar, çeşitli sanat aktiviteleri, oyunlar, kavram ve çizgi çalışmaları gibi eğitim materyalleriyle öğrenir ve eğlenirler.
Günde 15 dakikalık oyunlarla 2 yaştan itibaren başlayan programımız 6 yaşta günde 3 saate erişir. Programımız çocukların bu dili  anlamaları ve kendilerini ifade edebilmeleri için iyi bir zemin hazırlar.    

 
Ana Sayfa   Eğitim   Organik Beslenme   İndigo Deyince   Rehberlik   Sağlık   Atatürk Köşesi   Bizden Kareler   İletişim
  » Eğitim anlayışımız
» Eğitim İlkelerimiz
» Programlarımız
» Aktiviteler
» Branş Aktiviteleri
» Aylık gezi ve etkinlik takvimi (Bu ay doğanlar)
» Kadromuz
»
» Beslenme Prensipleri
» Organik Beslenme
» Yemek menüsü
» İndigo Deyince
» İşleyiş
» Aile Görüşleri
» Ayın Konusu
» Soru-Cevap
» İndigo'da Kahve Keyfi
» Kaza ve hastalıklara karşı önlemler
» Deprem ve acil durum önlemleri
» Kronolojisi
» Sözleri
» Ardından Söylenenler
» Okulumuz
» Aktiviteler
» Aileler ve Biz
» Ulaşım
» Randevu Talebi
» İş Başvuru Formu
 
 
© 2009 İndigo Kid's House | Web Tasarım Grimor
Ana Sayfa Eğitim Organik Beslenme İndigo Deyince Rehberlik Sağlık Bizden KarelerAtatürk Köşesiİletişim