İndigo Deyince
İndigo Deyince
İşleyiş
Aile Görüşleri
Aile Görüşleri

Kuzey Mavi MÜCÜK (2005 Doğumlu)

HAYAL

Çocuklarımızın zihinsel, duygusal ve sosyal gelişimleri için en önemli olan şu dönemde onları kimlere emanet ediyoruz. Aslında daha da önemlisi öpmeye koklamaya kıyamadığımız çocuklarımızı biz işlerimize gittiğimizde kimlere bırakıyoruz.

Bu soruları kendi kendimize sorduğumuz zaman içimiz tabi ki sıkılıyor.

Hele yuva yaşına gelen çocukları bir yuvaya bırakma fikri anne baba üzerinde inanılmaz bir stres yaratıyor. Sonra da kollarımızı kafamızın arkasında birleştirip, gözlerimizi kapatıp olmasını istediğimiz yuvayı hayal ediyoruz.

Şöyle, sabah çocuklarımızı yuvaya bırakmak için gittiğimizde bizi pırıl pırıl bir güvenlik görevlisi karşılasa... Sonra çocuklarımızla ilgilenecek güler yüzlü öğretmenler gelip kapıda çocuklarımız tüm sevecenlikleriyle kucaklasa... Çocuklarımız gün boyu tüm sorumluluklarını bilen eğitimcilerle vakit geçirseler...Sosyal zekalarını geliştiren, yeniliklere açık yaratıcı aktiviteler yapsalar... Okul müdürü de gün boyu bu aktivitelere gözlemci olarak katılsa... Yemek saatlerinde her çocukla tek tek ilgilenilse... Off of zor ama bir de her yerde GDO’lu ürünler konuşulurken çocuklarımız organik beslenebilse, hepsi birer sağlıklı ve mutlu çocuk olsa... Okuldan eve getirdiğimizde okulda nasıl eğlendiğini öğretmenlerini nasıl sevdiğini anlatsa ve tekrar okula gitmek için can atsa ne mutlu anne babalar olurduk di mi?

Hayal etmesi bile güzel.

Ama şaka gibi... Çocuk, yuva, aile üçgeninin ne kadar önemli olduğunu bilen İNDİGOCULAR bizim hayalimizi gerçekleştirdi. Çocuklarımıza yaptıkları katkı, verdikleri sevginin yanı sıra birçok insanın duyduğu zaman kulaklarına inanamadığı organik beslenmeyi yıllardır gerçekleştiriyorlar ve bundan büyük mutluluk duyuyorlar. Çünkü onlar bizim çocuklarımızı seviyorlar. 

Tüm İNDİGOCULARA kucak dolusu sevgiler. . .

Canan-Levent MÜCÜK

Can ZORLU

CAN ZORLU ( 2010 DOĞUMLU )

 

Çalışan bir anneyim..Oğlum Can’ı kimselere emanet edemediğim, hiçbir bakıcıyı yeterli bulamadığım ve hep gözümün arkada kaldığı ( işten ayrılmayı ciddi bir şekilde düşünmeye başladığım ) bir dönemde INDIGO KIDS HOUSE ve SERENAT HANIM ile tanıştım. Bu tanışma hayatımın dönüm noktası oldu diyebilirim. Oğlum Can’ı bu güvenli, sevgi dolu, sıcacık  yuvaya başlattığım gün Can için en doğru kararı verdiğime emin oldum.  Özellikle Meltem Hanım’a daha yaşı çok genç olmasına rağmen Can’a kendi öz evladı gibi baktığı için minnettarım. Serenat Hanım’a daima çocuğumun karakterine en uygun davranışı benimsediği ve beni çocuk psikolojisi konusunda bıkmadan usanmadan eğittiği için buradan bir defa daha teşekkür etmek isterim. Çocuğum bu güzel yuvada o kadar iyi bakıldı ki bazen ben Can’ın dişlerini fırçalamayı UNUTTUĞUMDA uyarıldım…Onlar asla atlamadı. Bu belki çok küçük bir örnek gibi gelebilir sizlere ama Can’a gösterilen özen detaylarda saklıydı. Çocuklarımız için özellikle bu yaş çocukları için organik beslenme çok önemlidir. Bunu idrak edebilmiş kaç tane yuva var Türkiye’de ? Sadece 1. Şaka yapmıyorum. Tüm yuvaları tek tek arayıp araştırabilirsiniz. Hiçbir yuva gerçek organik beslenmeye geçememiş veya işlerine gelmediği için geçmemiş. Maaliyet farkına bakmaksızın bunu sağlayan tek yuvadır INDIGO. Can’ın INDIGO sayesinde gitmediği resim sergisi, çocuk tiyatrosu, park, orman, hayvanat bahçesi, müze, at çiftliği kalmadı. Miniatürk’ten Yıldız Parkına, Koç Müzesi’nden İstanbul Modern’e, İtfaiye Gezisinden Oyuncak Müzesine, Uçurtma Müzesi’nden BJK Bilim Müzesine, Van Gogh’dan Dali’ye…Hem eğitim, hem öğretim, hem de eğlence hepsi dozunda ve bir aradadır İndigo’da. Bahçede köpük partisi, köfte – ekmek partisi, pijama partisi,  vücut boyama partisi, şapka partisi, kostüm partisi, kemanla tanışma partisi, dişçiyle tanışma partisi, takım forması partisi ve daha pek çok yaratıcı parti sayesinde çocuklarımız yaşamın tam da içinde her şeyi ama her şeyi gülerek, eğlenerek bizim zamanımızdaki sıkıcı, boğucu dersler ve 5 dk.lık tenefüslerle değil, hayatı tenefüs ederek öğreniyor…

 

 

Sevgi ve Saygılarımla;

 

Müge Zorlu

CanCan’ın Annesi

Müge ZORLU

ELİZ EREN – EFE EREN (2005 DOĞUMLULAR)

Sevgili Seranat Hanım, Çocuklarıma belli etmemek için elimden geleni yapsam da taşınmamız dolasıyla sizlerden ayrılacak olmak o kadar içimi acıtıyor ki sanırım onlar da hissediyordur. Çocuklarıma yaklaşım tarzınız, her konudaki desteğiniz, titizliğiniz ve hassasiyetiniz benim hayalimdeki eğitim kurumunun GERÇEĞE dönüşmüş hali... Emrah da benimle aynı hisleri paylaşıyor, lütfen aşağıdaki satırları ikimiz adına kabul edin... Bu cümlelerle umarım ne demek istediğimi tam olarak ifade edebilmişimdir...

Bir eğitim kurumundan fiziksel şartların (güvenlik, temizlik, beslenme, eğitim araçları ve faaliyetleri gibi) mükemmelliği dışında tek beklentimiz; çocuklarımıza toplumsal kurallar çerçevesinde birey olarak davranılması ve benliklerini bulmalarına destek olunması...

Bu beklentilerimize fazlasıyla cevap veren bir tarzı benimsemiş ve benimsetmiş olan Seranat Hanım`a ve tüm İNDİGO KİDS AİLESİNE çok teşekkür ediyoruz...

ELİF- EMRAH EREN

YİTSHAK DANON ANDİÇ (2006 DOĞUMLU)

Merhaba
Ben Sincaplar sınıfımdan Yitshak`ın annesi Rahel.  Bu Indigo`da 2. senemiz.  Hem okulu, hem de öğretmenleri çok seviyoruz.  Yitshak okula başladığından beri çok değişti.  Okulda hem cok eğleniyor, hem de çok şey öğreniyor.  Tuvalet eğitimini bile okulda öğrendi, biz evde becerememiştik! Eve neşeyle gelip okulda öğrendiği şarkıları, tek tük Ingilizce kelimeyi paylastığında çok mutlu oluyoruz.  Evde yatana kadar sürekli Öznur, Emine, Neslihan, Onur, Erman ve adını "Tickle" öğretmen diye söylediği Ingilizce öğretmenini anlatiyor.  Hatta her gün Cihan hanımın hazırladığı yemekleri bile anlatıyor.  Ben de çalışan bir anne olarak Yitshak okuldayken kafam çok rahat olarak calışıyorum.  Herkese Indigo`yu tavsiye ederim.

RAHEL ANDİÇ

YASEMİN GUMPERT (2006 DOĞUMLU)

Kızımız Yasemin`i 1.5 yaşından beri buraya gönderiyoruz.Şimdi yasemin 4`üne girmek üzere. Hiç bir tereddüt etmeden, hiç bir şekilde gözümüz arkada kalmadan kızımızı bıraktığımız bir yerdir Indigo. Indigo`dan son derece memnunuz. Yasemin Indigo`da dünyalari öğrendi, her zaman severek ve hatta koşarak gitti yuvaya. Sahibi ve kendisi de çocuk psikoloğu olan Seranat hanım bize herzaman sorularımız ve kızımızın gelişimiyle ilgili çok yardımcı olmuştur, İndigo ailesinin kapısı sadece çocuklara değil tüm aileye açıktır, öğretmenler yaptıklari işi harika yapıyorlar. Çok tavsiye ettiğim bir yerdir. Ikinci kızım da biraz büyüsün, onu da Indigo`ya yollamak için can atıyorum!

SIRMA SORAN GUMPERT – MATTHEW GUMPERT

CAN DENNIS BARLAS(2006 DOĞUMLU)

Indigo`dan her açıdan çok memnunuz.
Can`a kattığınız onca şey var! Küçücük yaşında ondan bazen hiç de beklemediğimiz bilgilere ve terbiyeye sahip.
Apartmandaki komşularımızı  tek tek gezip hatır sormak istemesi buna güzel bir örnek. Bu yaşta Atatürk`ü niçin andığımızı ve kabrinin nerede olduğunu bilmesi, öğrendiği Ingilizce kelimeler ve şarkılar vs. vs.
Serenat Hanim`ın ve öğretmenlerin sevgisi, ilgisi ve gerektiği yerde esnekliği, gerektiği yerde de disiplini çok takdir ediyoruz.
Sevgiler,
Sevgili İndigo Kid`s House & Ekibi..

LEYLA-CEYHUN BARLAS

ALİ DENİZ OĞUZ (2006 DOĞUMLU)

Oğlumuz Ali Deniz 1.5 yaşından beri İndigo’ya gidiyor. Anne-baba olarak yuvadan ilk beklentimiz at binmeyi vs. mutlaka öğretmesi değildi. Sevgi dolu ve güvenli bir ortamda olsun, arkadaşlarıyla gönlünce coşsun istiyorduk. Öyle de oldu. Her sabah (Pazartesi sendromu oluyor tabii arada:) okula koşarak gidiyor. Öğrendiklerine ise kesinlikle paha biçilemez. Oyun oynarken arada renkleri İngilizce sayıyor, bazı sabahlar ev ahalisini karşısına dizip spor yaptırıyor ve dişlerini fırçalamayı asla unutmuyor. Minik göbeğinden anladığımız kadarıyla yemekler de nefis! Kısacası içimiz her açıdan çok rahat. Bütün ekibe emekleri ve sabırları için çok teşekkür ederiz.

ASLIHAN – KÜRŞAT OĞUZ

ECENAZ HÜNER (2005 DOĞUMLU)

Yuva ve Anaokulu yaşantısı, ilkokul deneyimine önemli bir hazırlık süreci... Bilinçle yönlendirilen bir yuva ve anaokul deneyiminin, çocuğun yaşına uygun olarak “oyunla eğitim” ihtiyacını karşılarken, onun ilkokul ile başlayacak uzun eğitim yolculuğu için donanımını da güçlendireceği inancındayım. Çocuk 2 yaşından itibaren, anneyle kendi benliğini ayrıştırma konusunda daha somut davranışlarda bulunmaktadır. Bu, çocuğun sosyalleşme ihtiyacının da göstergesi...Çünkü çocuk, kendi benliğini sosyal ortamda, “diğerlerinin” yanında daha kolay keşfedetmeye başlar. Anneye/babaya alternatif bir otorite/öğretmen figürü, aynı oyuncaklarla ilgilenen diğer çocuklar faktörü, çocuğun evde daha sınırlı olan dünyasının zenginleşmesi için verimli bir gelişim ortamı sunar...Bebeğimiz doğduğu andan itibaren onu neyle beslediğimiz kadar nasıl beslediğimiz, onu ne kadar uyutabildiğimiz kadar nasıl uyuttuğumuz çok önemli ise ona nasıl bir çevre sunduğumuz da bi o kadar önemlidir. Çocuğun doğru bir yuvayla tanıştırılması gerektiğine inanıyorum. İndigo Kids House’un isteklere ve gereksinimlere zamanında, sevgi ve şefkatle konuşularak, dokunularak, kucaklanarak iletişime geçtiği kanısındayım. Yuvaya başladıktan alışma dönemi ardından kızımda bakmaya, dokunmaya, oynamaya, araştırmaya, sormaya ve çevresinde olup biteni izlemeye daha istekli olduğu ve hergün yeni şeyler öğrenerek gelişiminin ilerlediğini sevinç içinde gözlemlemekteyim. Özellikle kızımın öğretmenini çok sevmesi ve yuva dışında da onun olumlu kişilik özelliklerini rol model olarak alması bizim çocuğumuzla ayrı geçirdiğimiz zaman içinde kişilik yapısının temellerinin atıldığı bu yaş dönemini güvenli bir ortamda geçirdiğinin güvenini vermektedir. Ayrıca sınıf öğretmeni dışında branş öğretmenlerinin de oluşu pekçok açıdan bigi ve beceri gelişimine önemli katkı sağlamaktadır. En değerli varlıklarımıza göstermiş olduğunuz ilgi, sevgi vermiş olduğunuz eğitim ve tabi ki bunun gelişim sürecindeki katkılarından dolayı tüm ekibe çok teşekkür ediyorum.

SELMA HÜNER

YAĞIZ HALICI (2005 DOĞUMLU)

Birkaç kelime ile indigo kid`s house ve ekibi hakkında görüşlerimizi belirtmemiz istendi ama bizce bu sayfalar alır.Biz indigo kid`s house ailesinin bir üyesi olmaktan çok memnunuz. Oğlumuzun bir sene içerisinde ki gelişimini ve değişimini büyük bir mutlulukla izliyoruz. Oğlumuzun kendine güvenen ,kendini ifade eden bir insan olarak yetişmesinde önemli bir rol oynayan ,oğlumuzdan sevgilerini ve ilgilerini esirgemeyen öğretmenlerimize ve indigo kid`s house`un tüm ekibine çok teşekkür ederim. Ayrıca oğlumun sınıf öğretmeni Demet öğretmene ve Emine öğretmene yağız adına bol bol öpücükler gönderiyorum. iyi ki varsınız...

FÜSUN – CUMHUR HALICI

ZEHRA HAZAR (2007 DOĞUMLU)

Endişelerle dolu zamanların ardından İndigo Kid`s House kurtarıcı meleğimiz oldu. Sağlıklı yemekler, sevgi dolu öğretmenlerle birleşmiş ve gönül rahatlığıyla kızımı teslim edeceğim harika bir yer olmuş. İndigo ailesiyle bir arada olmaktan hem ben hem kızım çok ama çok mutluyuz. İlginiz için teşekkürler..

CANAN HERSEKLİ HAZAR

ESRA BADEM (2007 DOĞUMLU)

Lafı fazla uzatmadan: Güven, sıcaklık, pozitif enerji ve sevgi dolu İndigo.Büyük kızımız Eda ile yaşadığımız güzel tecrübeyi minik ama koca sesli cadımız Esra ile yine yaşamaktan mutluyuz.İyi ki varsin İndigo!  Sevgiler, Alev ve Murat BADEM

ALEV-MURAT BADEM

ESMA ALBAYRAK (2004 DOĞUMLU)

Dinazorlar sınıfı öğrencilerinden Esma Albayrak`ın ailesi olarak 4 senedir sizlerle beraberiz. Kızımızın burada sizlerle olmasından çok mutluyuz. Harika bir beslenme ve sevgi, oyun ile başlayan ilk seneler, şu an yine harika bir okul öncesine hazırlıyor kızımızı. Bunun meyvelerini toplamaya başladık hep beraber fakat bununla gelen bir endişe kapladı içimizi ilkokulda ne yapacağız.? Bu kadar aktivite, geziler, ingilizce ve profesyonel öğretmenlerden alınan branş dersleri, güleryüzlü ve sevgi dolu sınıf öğretmenleri, lezzetli ve faydalı yemekler, pırıl pırıl tertemiz güvenli bir ortama nasıl sahip olup, yetişeceğiz. Ve tabii ki size.. Herşey için teşekkür eder, başarılarınızın devamını dileriz. Saygı ve sevgilerimizle, Demet_Nüzhet Albayrak

DEMET-NÜZHET ALBAYRAK

YİĞİT ÇELİK(2005 DOĞUMLU)

İndigo kid`s house ve ekibi her zaman mükemmel ve sevgi dolular. Oğlum Yiğit 3 yıldır bu evde ve bu geniş aileyle birlikte yaşayarak hayatının güzel günlerini geçirdi ve ilklerini öğrendi. Bu geniş ailenin tüm fertlerine herşey için teşekkür ederim. Sevgilerimle....

KAFİYE ÇELİK

SİMGE EREN (2007 DOĞUMLU)

Serenatçım
Kendi adıma düşünürsem ;
Çocuğumu ilk defa size getirdiğimde son derece tedirgindim.
Fakat senin ve yuvadaki tüm öğretmen ve çalışanların
tutarlı ve son derece güvenilir davranışınızdan ötürü
inanırmısın aklıma bile gelmiyor.
Biliyorum ki orada evde olduğu kadar güvende..
Çocuğum adına düşünürsem;
Güven veren, sevgi dolu,
öğreten ve onları birey olarak kabuledip o şekilde davranan
bir okul diyeceğim...
evde bile ;
Sizi o kadar seviyorki “Burcu ablası ve Serenat “dediğimde
çoğu  konuyu kabul ettirebiliyorum
ve okula gülerek gidiyor...
Şanslı ailelerden olduğumuzu düşünüyorum ..

GİZEM TİTİZ EREN

TUANA BAŞDEMİRCİ (2005 DOĞUMLU)

Öncelikle Demet Öğretmen ve diğer ögretmenlere içten teşekkürlerimi sunarım.İnanın hiçbirşeyi ben öğretmeden, çocuğum her seyi benden daha çok biliyor neredeyse. Buda sizin kalitenizi ve özverinizi tamamen ortaya koyuyor.Yapmiş olduğunuz bu kutsal mesleğin tamamiyle hakkını verdiğinizi düşünüyor ve saygılarımı sunuyorum.Ellerinize, dillerinize ,emeğinize sağlik.

ENGİN BAŞDEMİRCİ

DEFNE ÜNLÜÇERÇİ (2006 DOĞUMLU)

Biricik kızımız Defne`nin Indigo ailesi ile tanışması ilk 13 aylıkken bir oyun grubundaydı. Aile büyüklerinden hemen herkesin " daha çook küçük" demesine rağmen bizden çabuk kendisi alıştı Indigo ailesine...Yine her sabah "gitmek istemiyorum" demesinin bir tiyatro olduğunu kapıya varınca anlıyorum. Çünkü ilk sene Burcu öğretmen`i ve bu sene de Emine ve Öznur öğretmen`lerini de görür görmez onlara sarılıyor. Geçen sene "kuzu" olan Defne`miz bu sene "sincap" oldu ve artık şarkılar söylüyor, yaratıcı drama dersi sayesinde evde de tiyatro yapiyor... Oyun , ve genel aktivitelerin yanı sıra Sanat ve Spora verilen önemi branş öğretmenlerini de tanıyınca anladım. Umarim bu ekip aynı sıcaklık ve samimiyetle çocuklarımızla beraber olmaya devam ederler...

ALEV ARASLI

GÜLSELİ SARI (2004 DOĞUMLU)

İndigo Kids House ve Ekibi gerçekten çok duyarlı ve profesyonel bir ekip anlayışı ile çocuklarımızı eğitiyor. Tüm ekibe gösterdikleri emek, anlayış ve dikkat için teşekkür ediyoruz.

CANA-FARUK SARI

ALİN MAR (2006 DOĞUMLU)

Erken bir yaşta başladı meleğimiz (Alin’imiz) İndigo Kid’s House’a. Tam anlamıyla konuşamıyordu..

Tek Sözcük Evresi`ndeydi henüz. Acaba geç mi kaldı kızımız ? diye düşünürken,
‘Merak etmeyin siz. Bir başlayacak pir başlayacak’ demiştiniz.
Gerçekten de öyle oldu…

Fakat sadece konuşmakla kalmadı… Arkadaşlarıyla paylaşmayı, yaratıcılığını kullanmayı ve bunlar gibi birçok olumlu davranış biçimlerini de hızlıca edindi katkılarınızla.
Sizlere içtenliğiniz ve profesyonel yaklaşımınız için gönülden teşekkür ediyoruz.

BAHAR & TOLGA MAR

 Sonraki >>

1. Sayfadasınız...
 
Ana Sayfa   Eğitim   Organik Beslenme   İndigo Deyince   Rehberlik   Sağlık   Atatürk Köşesi   Bizden Kareler   İletişim
  » Eğitim anlayışımız
» Eğitim İlkelerimiz
» Programlarımız
» Aktiviteler
» Branş Aktiviteleri
» Aylık gezi ve etkinlik takvimi (Bu ay doğanlar)
» Kadromuz
»
» Beslenme Prensipleri
» Organik Beslenme
» Yemek menüsü
» İndigo Deyince
» İşleyiş
» Aile Görüşleri
» Ayın Konusu
» Soru-Cevap
» İndigo'da Kahve Keyfi
» Kaza ve hastalıklara karşı önlemler
» Deprem ve acil durum önlemleri
» Kronolojisi
» Sözleri
» Ardından Söylenenler
» Okulumuz
» Aktiviteler
» Aileler ve Biz
» Ulaşım
» Randevu Talebi
» İş Başvuru Formu
 
 
© 2009 İndigo Kid's House | Web Tasarım Grimor
Ana Sayfa Eğitim Organik Beslenme İndigo Deyince Rehberlik Sağlık Bizden KarelerAtatürk Köşesiİletişim